Zpět do obchodu

Registrace

O mně

Jsem máma a taky dcera. Jsem žena plná emocí, empatie, citlivá.... Jmenuji se MARCELA, ale doma mi říkali MACKA. Můj projekt jsem před mnoha lety nazvala MACKA ATELIER. Tenkrát to byla hra, teď to myslím naprosto vážně.

Během svého studia na vysoké škole jsem jednou večer (namísto učení, jak jinak) shlédla s kamarádkou film "Druhá nebo první" (v originále Step Mom) se Susan Sarandon a Julií Roberts. Umírající máma ušije pro své dvě děti nádherné dárky na rozloučenou – patchworkovou vzpomínkovoou deku s fotografiemi pro svou holčičku a kouzelnický plášť pro svého malého synka. Okamžitě jsem věděla, že stejný dárek, plný emocí, chci jednou vytvořit a darovat.

Svoji první deku jsem ušila v roce 2006 pro mou mámu. Stejně jako u filmu ani při předávání jsem se neubránila slzám. Deka byla veliká, všila jsem do ní fotky nás tří sester, dcer. Na oslavě se účastníci seběhli kolem deky, každý si chytil svůj cíp a společně jsme vzpomínali na okamžiky zvěčněné na fotkách, které ale není čas vytáhnout z krabice, prohlédnout a zavzpomínat.

Nechtěla jsem si tyto prožitky a emoce nechat jen sama pro sebe a nabídla ostatním, že jim pro jejich nejmilejší ušiju také takovou deku.

Mám jich za sebou desítky, možná už stovky. Řady dek, řady nádherných a originálních životních příběhů, které tvorbu každé z nich provázely...

Zpět do obchodu